Ti, akik olvassátok a blogomat, hozzám hasonlóan talán rendelkeztek egy kis sarokkal (jó esetben szobával), ahol teret engedhettek a barkácsolásnak, hobbizásnak, varrásnak, azaz a kézügyeskedésnek. Ha elég bátrak vagytok, és nem riadtok vissza egy pár napos barkácsolástól, akkor vágjatok bele!
Egyesek a hely szűkével magyarázzák, mások pedig nem szeretnék, hogy folyton szem előtt legyen a munkaasztaluk, a szekrénybe rejtett dolgozók talán ezek miatt is egyre elterjedtebbek, népszerűbbek. Persze azon túl, hogy "tökjóötlet" és "dejólnézki", rengeteg gyakorlati haszna is lehet, ehhez azonban az átépítést egy alapos tervezés kell, hogy megelőzze. Ha elektromos berendezés is kerül bele (márpedig nagy valószínűséggel fog, gondoljatok csak bele, varrógép, ragasztópisztoly, laptop, világítás stb.) fontos jól megtervezni mindennek a helyét. Jó, ha a kábelkötegek rejtve maradnak, legyen kellő mozgásterünk, de minden kéznél is legyen, miközben minden eszköznek be is kell férnie majd a szekrénybe, szóval sok-sok szempontot kell figyelembe venni. És persze nézzen is ki valahogy. Nézzünk néhány gyakorlati példát, hogy megkönnyítsem a tervezést.
A nyitóképen is látszik, mennyire gyönyörű külsőt lehet varázsolni egy szekrényműhelynek, de ha alaposabban szemügyre veszitek, látszik, hogy okosan meg is lett tervezve. Kihúzható asztallapok, így rögtön megduplázható a rendelkezésre álló munkafelület, fiókok, irányítható fény, és a szalagok tárolása is nagyon ötletes. A tervezgetés előtt érdemes pontosan meghatározni, hogy mire lesz szükségeket, ne vesszetek el rögtön a részletekben.
Ettől még persze a részletek is fontosak, hogy harmonikus, szerethető környezetben dolgozzatok majd.
Néhány hasznos ötlet varrósarok tervezéséhez:
Előtte utána fotó egy gardróbszekrényről:
Ha van elég természetes fény, nem muszáj a lámpának is helyet szorítani, de azért egy-egy öntapadós gardróblámpát el lehet helyezni, az nem foglal helyet.
Ez nekem kicsit steril és művi, de sok hasznos ötlet akad rajta. Azok a rudak, amelyeken méterárut, vagy papírt is lehet lehet tárolni, kifejezetten ötletesek!
Kedvenc hazai DIY bloggerem, Varga Judit is készített már hasonlót, az ő tapasztalatait és tanácsait is érdemes elolvasni (ITT).
És hogy a gyermekek se maradjanak ki a jóból, hasonló elvvel nekik is készíthető alkotósarok!
Szekrénybe épített konyha? Nem túlzás ez? Szerintem kis helyen, albérletben, nyaralóban abszolút megállná a helyét!
Források a képekre kattintva!
Ha tetszett a bejegyzés és hasznosnak találtad, kérlek, oszd meg az ismerőseiddel is!
Csatlakozz te is a Színes Ötletek Facebook-közösségéhez, hogy első kézből értesülj a legfrissebb színes ötletekről! Ha még több kreatív ötletere szomjazol, kövess a Pinteresten is.
Utolsó kommentek