Ez a nyaklánc nem igazán bonyolult darab, mégsem tudom megunni. Kicsit olyan, mint a jegygyűrűm, szinte mindig rajtam van. De egy másik ok miatt is különleges a számomra, ugyanis ez került a Gyöngyfűzés alapjai című kis könyvecském címlapjára, és viselésekor mindig eszembe jut az a leírhatatlan öröm, amit akkor éreztem, amikor átvehettem a tiszteletpéldányokat. Most megmutatom Nektek, hogyan készült.

 

 Anyagok

 

Elkészítés

1.

A medál vázát szembefűzéssel készítettem. Felvettem a damilra egy szürke és türkiz kásagyöngyöt, majd a szál közepére húztam. A bal oldali szálra felvettem egy zöld teklagyöngyöt, majd egy-egy újabb szürke és türkiz színű gyöngyön kereszteztem a szálakat (azaz ellentétes irányból átfűztem rajtuk mindkét damilszálat). Innentől kezdve így haladtam körbe, a hetedig teklagyöngy felvétele után az elsőként felvett kásagyöngyökön kereszteztem, így zárult be a kör. 

2.

A nyolcadik teklagyöngyöt a medál közepébe erősítettem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Ezután a damilszálakat kivezettem az egyik külső teklagyöngybe. A hosszabbikkal folytattam a fűzést. Felvettem annyi vágottszélű gyöngyöt, amennyi szépen körülöleli a teklagyöngyöt (nagyjából 15 szemet, de az ábrára kevesebbet rajzoltam a könnyebb áttekinthetőség végett). Így kihagyva egy teklagyöngyöt a következőbe öltöttem. Így haladtam körbe.

 

4.

Végül még egyszer körbefűztem a medált, de most a azokat a gyöngyöket körülölelve, amelyeken az előző lépésben áthaladt a damil. A trükk annyi, hogy a szálakat közben kereszteztem egymáson, így olyan, mintha egy fonal szegélyezné a medált.

 

 

 

Ha tetszett a bejegyzés, csatlakozz te is a Színes Ötletek Facebook-közösségéhez, hogy a következőről se maradj le.
Ha még több kreatív ötletere szomjazol, kövess a Pinteresten is!

UPDATE:

Jó hír, hogy ismét megjelent és kapható a Gyöngyfűzés alapjai, és hogyha kíváncsiak vagytok a könyvecske további ékszereire, itt megtaláljátok!