Idei utolsó húsvéti inspirációm következik, egyben ez az én személyes kedvencem is. A színeit tekintve talán kicsit túl olasz, túl latin, de mégis imádom. Nézzük akkor, hogyan készítsünk tojástartóból egy óriási kakast.
Ebben az ötletben az a legkitűnőbb, hogy a tojástartó szinte minden fecnijét felhasználjuk hozzá. A gyűjtögetés után kezdődhet a darabolás.
1. A tollazat:
A tojástartó csúcsos, középső részéből készül a nyak és a szárnyak tollai is. Jah, meg a két láb is!
2. A nyak elemei
A nyak részeihez két négy "sziromból" álló elemet ragasszunk össze. Ha jól számolom, ebből négy darabra lesz szükség (de végül is, ahányat csináltok, olyan hosszú lesz a nyaka).
3. A taréj
Az alsó taréj (nem tudom, hogy hívják pontosan) egy félbevágott középső csúcsból készül. Az igazi taréjt a doboz tetejéből vágjátok ki.
4. A csőr
A csőrt egy darab maradék papírból a képek alapján készíthetitek el.
5. A szárnyak a fej és a nyak összeállítása
Szárnyakhoz előkészített elemeket ragasztópisztollyal ragasszuk fel a szárnyalapra (ezt az alapot a tojástartó felső részéből vágjátok ki). A nyakhoz készített elemeket szintén ragasztópisztollyal rögzítsétek egymáshoz. Végül erre jöhet a fej és a részei.
6. Farok
A farok hosszú, íves tollait szintén a doboz tetejéből vágjátok ki.
7. A tojástartó rész (papírmasé technika)
Mármint nem az a tojástartó, amiből épp dolgozunk, hanem a kakas hasa (háta) következik. Amibe majd a hímesek kerülnek. Egy felfújt lufit vonjatok be papírmasé technikával. Ennek lényege, hogy csíkokra tépett, tapétaragasztóba mártott újságpapírral több rétegben fedjétek be a lufit.
8. ...az előző folytatása
Amikor megszáradt a cucc, a lufit ki lehet engedni, a burok megtartja az alakját. Ezt vágjátok félbe, csak az egyik félre lesz szükség. Fessétek fehérre akrilfestékkel.
9. A festés
Na erről az olaszos ízlésvilágról beszéltem a bevezetőben. Nekem túl sok. Igaz, hogy a kakas tollazata is hasonlóan szivárványos fényű, de talán én nem egy az egyben metálos festékkel festeném le. Viszont felfedeztem egy bazijó adalékanyagot, amely a hagyományos akrilhoz keverve szép és szolid gyöngyházfényt kölcsönöz neki. Meglepő módon gyöngyházfény adalékanyag a neve, és én egyből beneveztem egy ilyenre, mert a így a sima festékeimből is gyárthatok fényes festéket -és csak annyit, amennyi épp kell!- (amúgy is imádok kutyulni), és nem kell külön beruháznom extra festékekre. (webáruház, ahol a kapható ide kattintva!)
Kakas koma festésre várva...
Természetesen kézzel pingált hímesekkel töltsétek fel!
Forrás: Rosi Jo'
Ha tetszett a bejegyzés, csatlakozz te is a Színes Ötletek Facebook-közösségéhez, hogy a következőről se maradj le.
Ha még több kreatív ötletere szomjazol, kövess a Pinteresten is!
Utolsó kommentek